Biuro przyjazne pracownikom

Szukanie biura do wynajęcia w Krakowie nie jest trudne. To miasto, które wciąż się rozwija i powstaje w nim coraz więcej budynków, przeznaczonych na biura. Są one położone w zielonych dzielnicach Krakowa, a same budynki są nowoczesne, przystosowane do tego, by sprzyjały zarówno wynajmującym biura w Krakowie, jak i ich klientom. Jednak samo wynajęcie biura w przyjaznym biurowcu to nie wszystko, warto je jeszcze urządzić tak, by pobudzały kreatywność pracowników i sprzyjały pracy, jak i wypoczynkowi.
Najsłynniejsze kreatywne biuro ma oczywiście firma Google, ale i w naszym kraju też powstaje ich coraz więcej. Są one wartością dodaną przy zatrudnianiu pracowników – dla nich także coraz częściej ważna jest nie tylko pensja i możliwość rozwoju, ale i sprzyjająca pracy atmosfera.
Nawet jeśli firma wynajmuje swoje biuro, może zadbać o to, by nie było dużą, biurową przestrzenią, ale małymi salkami, w których pracuje tylko dwóch, trzech pracowników, jest ciszej i przytulniej niż w tzw. “open space”. Okazuje się bowiem, że otwarta przestrzeń sprzyja nie kreatywnej pracy, ale stresowi, migrenom i złej wydajności pracowników. Lepiej dla nich, a tym samym dla firmy, gdy istnieje wyraźny podział przestrzeni, bo sprzyja ona koncentracji i skupieniu. Wspólna część jednak także powinna być w każdym biurze, jednak ma służyć odpoczywaniu. W zawodach kreatywnych bowiem to w strefie relaksu najczęściej powstają najlepsze pomysły.
W strefie relaksu musimy zadbać o sofę, stonowaną muzykę, przyciemnione światło, niezwykle modne są hamaki i wiszące krzesła brazylijskie. Jeśli pracownicy sobie tego życzą, można także zorganizować salkę z komputerowymi grami czy piłkarzykami. Jeśli biuro znajduje się w biurowcu, dookoła mogą znajdować się też przyjemne kafejki i restauracje, dobrze jest dać pracownikom dłuższą przerwę w ciągu dnia, by mogli zjeść obiad, czy napić się kawy w innym otoczeniu. Nie mniej jednak warto też przygotować przyjemną kuchnię, ale nie tylko z czajnikiem i mikrofalówką, ale także z blenderem do koktajli, wyciskarką do owoców i warzyw czy nowoczesnym ekspresem ciśnieniowym. Dlatego też, gdy szukamy biura do wynajęcia w Krakowie, warto od razu zwrócić uwagę na to, czy można w nich wydzielić takie pomieszczenia.