Idealna kuchnia z meblami na wymiar

Remont lub wykończenie domu czy mieszkania często oznacza też zmianę szafek kuchennych. One są najbardziej narażone na brud, kurz, tłuszcz, parę wodną, ale też muszą być dobrze zaplanowane i funkcjonalne, aby praca w kuchni była wygodna, a gotowanie nie sprawiało trudności. W kuchni poza tym spędzamy dużo czasu, lubimy gdy jest przestronna i czysta. Aby w pełni wykorzystać możliwości pomieszczenia, zwłaszcza gdy jest nietypowe, warto skorzystać z usług stolarskich i zamówić meble na wymiar, a zrezygnować z gotowych zestawów produkowanych “taśmowo”.

Kupno mebli na wymiar umożliwia idealne zagospodarowanie wolnej przestrzeni, zarówno gdy chodzi o szafki dolne, jak i górne oraz zamontowanie tzw. “wyspy” kuchennej czy blatu roboczego. W każdej kuchni inaczej rozlokowane są też przyłącza wodno-kanalizacyjne czy kontakty, a zachowany powinien być też ciąg roboczy (zwany trójkątem roboczym), dzięki któremu od strony lodówki mamy bezpośredni dostęp do blatu, następnie do zlewozmywaka oraz do kuchenki i piekarnika. Trójkąt jest niezwykle ważny podczas prac kuchennych, skraca dystans, jaki pokonujemy z produktami spożywczymi albo gotowymi posiłkami.

W kuchni, zwłaszcza w tej, w której gotuje się dużo, potrzeba również wielu szafek, półek i szuflad. Dzięki indywidualnemu projektowi szafek będziemy mieć dokładnie tyle miejsca ile potrzebujemy, a jeśli w którymś kącie, na przykład za lodówką zostanie 15 czy 20 cm wolnej przestrzeni stolarz może zbudować wąską, wysuwaną na kółkach szafkę, albo w inny sposób wykorzystać to miejsce. Kuchnia na wymiar to także znakomite rozwiązanie w pokojach z aneksem kuchennym. Dzięki usługom stolarskim pokój dzienny i kuchnia będą maksymalnie spójne.

W wielu kuchniach stosuje się także zabudowane sprzęty. Zabudowa pozwala ukryć lodówkę, zmywarkę, mikrofalówkę oraz świetnie wkomponować piekarnik czy kuchenkę gazową albo elektryczną. W meblach na zamówienie mamy gwarancję, że zabudowa będzie estetyczna oraz wykonana idealnie pod wymiar sprzętów.