Jak pielęgnować drewniane meble biurowe?

Jeśli pragniemy urządzić w naszym domu biuro, powinno ono mieć reprezentatywny charakter. Doskonale sprawdzą się w tym wypadku drewniane meble biurowe, które, aby mogły zachować swój niepowtarzalny wygląd, wymagają odpowiedniej pielęgnacji.Drewno to materiał wykończeniowy, który do każdego wnętrza wprowadza szyk i elegancję. Jeśli wykorzystamy go w domowym gabinecie, potwierdzimy nasze profesjonalne podejście do klienta. Z uwagi jednak, że tego typu meble to spory wydatek, należy poznać sekrety ich pielęgnacji. Wówczas będziemy mogli cieszyć się nimi przez wiele lat.

Usuwając z drewnianego umeblowania kurz i zabrudzenia, musimy zachować ostrożność podczas aplikowania detergentów. Mogą one bowiem wnikać w strukturę materiału, doprowadzając do tworzenia się na jego powierzchni nieestetycznych przebarwień. Ich usunięcie to niezwykle żmudny, pracochłonny i kosztowny proces. Dlatego lepiej ich unikać.

Do przecierania drewnianych mebli należy używać dobrze odciśniętych z wody ściereczek. Czyszczenie na mokro sprawia, że wilgoć wnika w strukturę materiału, przyspieszając proces niszczenia. Problem stanowić mogą również szorstkie ściereczki, których używanie grozi porysowania mebli. Ponadto, aby zachować świeżość drewna, należy je co pewien czas konserwować preparatem przeznaczonym do tego celu. Czynność tę warto wykonywać systematycznie, gdyż pozwala również na pozbycie się cięższych zabrudzeń, a nawet delikatnych rys.

Unikać należy również stawiania na drewnie gorących naczyń, gdyż pozostawiają one na powierzchni mebla nieestetyczne ślady. W takim wypadku warto zainwestować w różnego rodzaju podkładki pod kubki, talerze i garnki. Wówczas na pewno unikniemy przebarwień. Są to produkty tanie i powszechnie dostępne. Możemy zatem w prosty sposób pozbyć się problemu z gorącymi naczyniami.

Do pielęgnacji drewnianych mebli biurowych doskonale sprawdzi się ściereczka wykonana z mikrofibry, irchy lub bawełny. Materiały tego typu łatwo pozbywają się kurzu, jednocześnie nie tworząc na powierzchni mebli zarysowań. Można je zatem stosować bez obaw o to, że zniszczymy drewno.