Wizyta w biurze krakowskiego dewelopera

Kupno mieszkania w Krakowie wiąże się często z tygodniami szukania wymarzonego lokum. Chodzenie od jednego biura nieruchomości do drugiego może zająć sporo czasu, a oglądanie mieszkań na sprzedaż jeszcze więcej. Jeśli więc chcemy mieć duży wybór mieszkań w jednym miejscu, warto zajrzeć do biura dewelopera w Krakowie i przyjrzeć się ofercie mieszkań z rynku pierwotnego.

Czym zajmuje się deweloper? Deweloper to firma, której zadaniem jest szukanie gruntów pod nowe osiedla, załatwianie wszelkich formalności, projektowanie, budowanie i sprzedaż nowych mieszkań (i/lub biur). Deweloperzy w Krakowie zwykle wybierają ziemię na obrzeżach miasta, ze względu na zwartą zabudowę centrum, planują całe osiedla przyjazne mieszkańcom, a ich mieszkania są na sprzedaż już w momencie, kiedy na placu budowy dopiero zaczynają się prace. Kupując mieszkanie od dewelopera musimy się więc uzbroić w cierpliwość, ale ostatecznie otrzymujemy lokal, który jest nowy, zbudowany w nowoczesnej technologii i gotowy do wykończenia, chyba że wcześniej zdecydujemy się, by to deweloper wykończył nasze lokum.

W biurze dewelopera pracują osoby, których zadaniem jest kompleksowa obsługa klientów. Pracownik ma za zadanie przedstawić ofertę na mieszkania, ale także przeprowadzić przez kolejne etapy – od umowy rezerwacyjnej, przez formalności bankowe po ostateczny odbiór mieszkania, dlatego ważne jest, by w towarzystwie doradcy czuć się swobodnie i by zawsze kontaktować się z jedną osobą. Ma on też obowiązek przedstawić nam firmę, w której pracuje – możemy od niego żądać dokumentów związanych z działalnością krakowskiego dewelopera, sprawdzić, na jakich zasadach działa, czy ma certyfikaty, które są dowodem na rzetelność działań. Zanim więc zaczniemy inwestować w mieszkanie poznajmy dobrze samą firmę, w której chcemy kupić lokum, jak i jej pracownika.

By jeszcze lepiej sprawdzić dewelopera możemy też poszukać informacji w Internecie, a nawet przejść się na osiedla, które wcześniej zostały wybudowane i popytać o jakość mieszkań jego lokatorów.